Kaip efektyviai persikraustyti?

stiklinesBeveik visiems žmonėms bent kartą gyvenime tenka pasikeisti savo būstą, gyvenamąją vietą. Vieni tą daro drastiškai – emigruodami į kitas valstybes. O emigracijos mastai Lietuvoje tiesiog didžiuliai… na bet ne apie tai. Būna ir žmonių, kurie kraustosi tiesiog į namą, esantį kitapus gatvės. Visas kraustymasis atrodo neturėtų būti sudėtingas, juk tereikia persikelti gyventi į kitą pusę. Deja, šiais laikais, kai kiekvienas žmogus turi daugybę daiktų, šie apsunkina kraustymąsi ir padaro tai sudėtingu procesu. Juk į dėžes reikia sudėti viską – taures, stiklines, virtuvės rakandus, patalus, drabužius, visa kita. Kaip viską sutalpinti? O gal nereikia visko talpinti ir galima tiesiog pusę daiktų išmesti? Juk nebe tie laikai, kai vienus ar kitus daiktus yra sunku gauti. Juk taurės, stiklinės gali būti įsigytos net labai pigiai https://www.b-a.eu/c4553/Taures-stiklines. Žinoma, jei tik neieškote prabangių balto ir raudono vyno taurių. Taip pat yra ir su visai kitais daiktais, kurie labai nesunkiai gali būti randami įvairiose parduotuvėse. Tik pagalvokite, ar jums jų tikrai reikia.

Šiandien yra mėgstama platinti minimalizmo idėją, kuri ypač įsivyrauja tarp jaunų žmonių. Minimalizmas tai daiktų atsisakymas ir gyvenimas su kiek įmanoma mažiau buities rakandų, baldų ir kitų daiktų. Pagalvokite, kai kraustysitės – ar jums tikrai reikia šių daiktų? Dar geriau yra viską sudėti į dėžes, persikraustyti ir išpakuoti tik tai, ko jums prireikia. Pagyvenkite taip mėnesį, du. Žinoma, į dėžes dėkite viską tvarkingai ir rūšiuokite. Tuomet ant jų galėsite užrašyti, kas yra viduje ir lengvai rasti reikiamus daiktus. Pažiūrėkite, kiek daiktų panaudosite per artimiausius porą mėnesių. Gal kitų daiktų jums išvis nebereikia ir galite juos parduoti tuo pačiu užsidirbdami šiek tiek pinigų, kuriuos galėsite išleisti pramogoms? Jūs nustebsite, kiek mažai daiktų iš tiesų naudojate.

Na o kur gauti dėžių, kai kraustysitės? Galima jas pirkti naujas, galima pasiimti iš prekybos centrų. O kuomet reikia daug ir pigiai – pasidairykite po skelbimus, galbūt kas nors parduoda kartonines dėžes, kurios puikiai tiks jūsų kraustymosi procesui?

Dedant daiktus į dėžes svarbu juos surūšiuoti. Pavyzdžiui, virtuvės rakandai ir puodai bus dedami į vieną dėžę, o vonios reikmenys į kitą. Taip pat atskirkite ir dūžtančius bei nedūžtančius daiktus – pvz. taurės, stiklinės turėtų būti dedamos į atskiras dėžes, ant kurių užrašykite, kad viduje yra dūžtančių daiktų. Geriausia visas dėžes, su tokiu užrašu sukrauti į vieną vietą. Žinoma, yra ir kitų variantų. Galite dėžes dėti pagal tai, iš kurios namų vietos paimti daiktai, taip atskirsite virtuvės reikmenis nuo vonios, patalynes nuo drabužių. Viską iškraunant bus gerokai patogiau sunešti į naujus namus, nebus netvarkos ir visuomet žinosite, kur kas yra ir kur visa tai reikia dėti. Tiesiog kraustydamiesi laikykitės tvarkos ir tuomet šis procesas bus efektyvus ir malonus.